Jaki typ ładowarki do telefonu wybrać?

Ładowarki do telefonów to nieodłączny element życia codziennego każdego człowieka. Warto wybierać mądrze. Ładowarki różnią się parametrami. Telefon komórkowy nie może być ładowany przez zwykłe gniazdko ścienne. Szczególnie potrzebna jest ładowarka, która reguluje poziom jego napięcia.

Najczęściej spotykanym typem jest wtyczka z dwoma bolcami, rzadziej spotyka się gniazda trzy- i czterogniazdowe. Przed użyciem nowej ładowarki należy sprawdzić, czy można ją podłączyć do dowolnej sieci energetycznej w Polsce. Jeśli jest zagraniczna, należy zadać sobie pytanie, co się stanie, jeśli zajdzie potrzeba wymiany prądu.

Na rynku dostępne są również ładowarki z dwoma wymiennymi wtykami, które można stosować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Często jednak mają one miniaturowe transformatory, które ograniczają ich możliwości. Warto zwrócić uwagę na droższe modele, które często kosztują więcej, ale są lepszej jakości.

Wielu producentów oferuje ładowarki, które mogą być używane z portami USB w komputerach, tabletach i laptopach . Należy jednak pamiętać, że moc nie jest tu regulowana – albo wszystko, albo nic! Jeśli używasz niezarejestrowanej ładowarki, która zazwyczaj kosztuje mniej niż 30 zł, ryzykujesz zniszczeniem sprzętu.

Ładowarki powinny być przechowywane w oryginalnym opakowaniu. Często są one również pakowane razem z innymi akcesoriami – na przykład słuchawkami, wkładkami dousznymi i kablami USB. Opakowanie stanowi gwarancję, że nic się nie stanie, jeśli kabel ulegnie uszkodzeniu lub ładowarka przestaje działać prawidłowo.

Ładowarki do telefonów powinny być bezpieczne. Warto zakupić ładowarkę z odpowiednimi atestami, które zapewnią bezpieczeństwo sprzętu i nasze własne. Litery CE na opakowaniu oznaczają, że producent przeszedł szereg testów i weryfikacji. Homologacja wydana przez Polski Urząd Normalizacyjny potwierdza, że ładowarka jest bezpieczna.

Producenci często pracują nad wprowadzeniem nowych, ulepszonych modeli. Zdarza się, że nie są zgodni co do tego, która z nich powinna być stosowana do konkretnych telefonów komórkowych. Starsze modele są często tańsze, ale nie współpracują z najnowszymi telefonami. Jedyne, co możesz zrobić, to sprawdzić, czy Twój telefon działa z nowym modelem. Czy masz nowszą ładowarkę, która była dołączona do telefonu, a potrzebujesz kolejnej?

Kupuj ładowarki do telefonów mądrze – u nas znajdziesz listę najlepszych ładowarek dla Twojego telefonu.